17 ივნისს, წმ. ანდრიას ქართულ უნივერსიტეტში, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს “ახალგაზრდა მეცნიერთა კვირეულის ფარგლებში” ბიზნესის, კომპიუტინგის და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის, კომპიუტერული მეცნიერების სტუდენტების და პროფესორების მონაწილეობით გაიმართა კონფერენცია თემაზე - "კომპიუტინგის კვლევის სწავლებისა და ტექნოლოგიის ასპექტები".
კონფერენციის მონაწილეებს მიესალმნენ SANGU-ს რექტორი, პროფესორი ირაკლი ბრაჭული და განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მეცნიერების განვითარების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე, ბატონი ზაზა მარუაშვილი.
პირველი მოხსენება - „ასიმეტრიული კრიფტოგრაფია და CA ალგორითმი“ აუდიტორიას წარუდგინა SANGU-ს საინფორმაციო ტექნოლოგიებისა და ელექტრონული რესურსების რეგულირების სამსახურის უფროსმა კახა რევაზიშვილმა; შემგეგი მოხსენებები SANGU-ს სტუდენტმა წარმოადგინეს: „კრიპტოგრაფია ძველი რომიდან დღემდე“ - გიორგი ცქიფურიშვილი; „გრაფები და მათი ალგორითმები“ - დავით კიკნაძე; „მეხსიერების მენეჯმენტი C++“ - ილია ჭიჭიკაშვილი; ბოლო მოხსენება - „მაშინლერნინგის მინიმიზების ალგორითმები“, კომპიურეტული მეცნიერების პროგრამის ხელმძღვანელმა, კობა გელაშვილმა შესთავაზა აუდიტორიას.
კვირეულის მიზანია, ხელი შეუწყოს ქართველ მკვლევართა პოპულარიზაციას, საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის განვითარებასა და სტუდენტთა მეცნიერებით დაინტერესებას.
კონფერენცია წარმართა SANGU-ს დასაქმებისა და კარიერული განვითარების სამმართველოს უფროსმა, მარიამ ქვარიანმა.