SANGU-ს სტუდენტური თვითმმართველობის განათლების დეპარტამენტის ორგანიზებით სტუდენტური კონფერენცია გაიმართა.
8 აპრილს SANGU-ს სტუდენტური თვითმმართველობის განათლების დეპარტამენტის ორგანიზებით სტუდენტური კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციაზე წარმოდგენილი მოხსენებებით, ისტორიის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებმა 1989 წლის 9 აპრილს სამშობლოსათვის დაღუპულ გმირთა ხსოვნას პატივი მიაგეს და საქართველოს სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აღდგენის დღე აღნიშნეს.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო შემდეგი მოხსენებები: ცოტნე ლომიძე “საქართველო 1989 წლის 9 აპრილამდე”, მარიამ ლაბაძე “საბჭოთა კავშირის დაშლა”, ვიკა დულარიძე “ეროვნული მოძრაობა”, თამუნა ჩიტუაშვილი “9 აპრილის ტრაგედია”, ლია ტოკლიკიშვილი “9 აპრილის გმირები”, გურამ ლომიძე “ეროვნული სუვერენიტეტის აღდგენა”.
1989 წლის 9 აპრილმა ჩვენს მეხსიერებაში ტკივილთან ერთად უდიდესი სიამაყის განცდაც დატოვა – ამ დღეს ქართველებმა ერთად დგომა და ეროვნული ერთიანობის მიღწევა შეძლეს. 9 აპრილი საქართველოს ისტორიაში დარჩება, როგორც სიმამაცის, თავისუფლების, ქართული სულის გამოღვიძებისა და თავგანწირვის სიმბოლო.