ტრენინგი - როგორ დავწეროთ აკადემიური ტექსტი?!
4 მარტს, 12:00 საათზე, წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის ორგანიზებით გაიმართება ტრენინგი - როგორ დავწეროთ აკადემიური ტექსტი?!
ჩეხეთში დაგეგმილი საზაფხულო სკოლა
2025 წელს ჩეხეთში დაგეგმილ სლავთმცოდნეობის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად, საქართველოს მოქალაქეებისათვის განსაზღვრულია ორი სტიპენდია.
რუმინეთის მთავრობის სტიპენდიები
2025-2026 აკადემიური წლისთვის რუმინეთის მთავრობა ევროკავშირის არაწევრი ქვეყნების მოქალაქეებს სთავაზობს სასტიპენდიო კონკურსს.
საერთაშორისო კონკურსი „Chinguitt Prize 2025”
კონკურსი განკუთვნილია ახალგაზრდა მეცნიერ-მკვლევარებისთვის საუნივერსიტეტო და სამეცნიერო საზოგადოებიდან. აპლიკაციების გაგზავნა შესაძლებელია 2025 წლის 31 მარტამდე.
იწყება პროექტი - „მე ექსპერიმენტატორი“
2025 წლის 17 თებერვლიდან, წმ. ანდრიას პირველი ქართული უნივერსიტეტი იწყებს პროექტის "მე ექსპერიმენტატორი" განხორციელებას, რომელიც მიზნად ისახავს საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების, კერძოდ კი ფიზიკის პოპულარიზაციას სკოლებში.
საქართველოს ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის საერთაშორისო სეზონური სკოლა
ცხადდება საბუთების მიღება მე-4 საერთაშორისო საგაზაფხულო სკოლაში „აფხაზეთი (საქართველო): უძველესი დროიდან დღემდე (ისტორიულ-კულტუროლოგიური ასპექტები)“ მონაწილეობის მისაღებად