2024 წელი:
- პროფესორ ვახტანგ გურულის 70 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი სამეცნიერო კრებული;
- ვ. გურული, რუსეთის აღმოსავლური პოლიტიკა და საქართველო XVIII საუკუნის 70-80-იან წლებში;
- ვ. გურული, ქართული პოლიტიკური აზრის ისტორია I. არჩილ ჯორჯაძე. ლექციების კურსი. გამომცემლობა „მერიდიანი“, თბილისი, 2024, გვ. 117. ISBN 978-9941-34-389-6;
- გ. ალიბეგაშვილი, ,,წმიდა ათონის მთა და ქართველთა მონასტერი“ თბილისი, 2024;
- გ. ალიბეგაშვილი, მამუკა ჭანტურია; შუა საუკუნეთა სარაინდო სამყარო და ქართული კაიყმობის ანდრეზი, თბილისი, 2024;
- E. Dughashvili, Educational Centres in Georgia – Tradition and Innovation, Eternal Values and the Constantly Changing World, 2024;
- ე. დუღაშვილი, „ღვთისმშობლის მიძინება სინის მთის მონასტრის ქართულ ხელნაწერებში“( ინგლისურ ენაზე), ბიზანტიური, შუა საუკუნეების ქართული და აღმოსავლეთ ქრისტიანული მონასტრები: შუა საუკუნეების კვლევის ცენტრი; ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. ISBN 978-9941-18-464-2;
- I. Brachuli, „Paradigm Shift in Philosophy and Global Education Reforms“ Eternal Values and the Constantly Changing World, 2024;
- R. Metreveli, „Great Patriarch Is 90 Years Old“ Eternal Values and the Constantly Changing World, 2024;
- R. Metreveli, Ranks and Number Ordering Assigned to Georgia Kings and Noble Historical Persons, Bulletin of the Georgian National Academy of Sciences, 2024, 18(1), pp. 146–152;
- R. Metreveli, Foreign Policy Of Georgia 12th Century, Tbilisi, 2024, ISBN: 9789941513114
- რ. მეტრეველი, საისტორიო ნარკვევები III, გამომცემლობა არტანუჯი 2024, ISBN: 978-9941-513-71-8;
- ნ. ახალაშვილი, ფსიქოლოგიის შესავალი. თეორია და პრაქტიკა. თბილისი, „ჩემი გამომცემლობა“, 2024, სექტემბერი, ISBN 978-9941-9892-8-5;
- Loch K. Johnson, National Security Intelligence/ეროვნული უსაფრთხოება დაზვერვა, თარგმანი თორნიკე შურღულაია, 2024
- სამოქალაქო საპროცესო კოდექსის კომენტარი - წიგნი მესამე. გამომცემლობა „მერიდიანი“.თბილისი 2024 წელი (შალვა ქურდაძე/თანაავტორობით);
სტატიები:
- მ. ხეჩიკაშვილი (ი.ვაწაძის და მ.ალადაშვილის თა-ნაავტორობით) ,,მთიანი რეგიონების ტურისტულ-ეკონომიკური განვითარების თავისებურებანი (თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მაგალითზე)“;
- მ. ხეჩიკაშვილი (ი.ვაწაძის და მ.ალადაშვილის თა-ნაავტორობით) „ეკოლოგიური ტურიზმი, როგორც ტერიტორიების მდგრადი განვითარების ინსტრუმენტი“;
- გ. ბურდული, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს პატრიარქის ლეონიდე ოქროპირიძის გამორჩევის გამო, ისტორია, არქეოლოგია, ეთნოლოგია, 2024. N 12;
- V. Guruli, Commentary on the Report of Examination and Autopsy of the Corpse of Ilia Chavchavadze PROCEEDING OF THE GEORGIAN NATIONAL ACADEMY OF SCIENCES. Series of History, Archeology, Ethnology and Art History. Tbilisi, 2024, N2. p. 62-72. ISSN-00132-6058 (print); ISSN-2720-8214 (online);
- ვ. გურული, გ. ბურდული, ქართლ-კახეთის სამეფო და რუსეთის იმპერია. დოკუმენტები და მასალები (1799 წლის აპრილი – 1800 წლის აგვისტო), ქართული დიპლომატია, წელიწდეული 20, თბილისი 2024. ISSN 1512-1518;
- V Guruli, From the history of Georgia-Russia relations; Battle of Niakhura (Kakabeti) - Documents and materials National Academy of Georgian Sciences. Georgian Diplomacy. Annual. 20, 397-446;
- V. Guruli. Why 1783 Treaty of Georgievsk hasn,t been Fulfilled. Georgian National Academy of Sciences. THE INTERNATIONAL KARTVELOLOGICAL CONGRESS. IV. ABSTRACTS TBILISI. 2024;
- M. Manchkhashvili, M, Darchashvili, Georgia’s European Choice During the First Democratic Republic (1918-1921), VOL. 5 NO. 1(5) (2024): JOURNAL OF DEVELOPMENT STUDIES (JDS);
- I. Gigauri, Z. Afsharbakeshlo, M. Omidvar, Green Transformational Leadership: A Systematic Literature Review and Future Research Suggestion, Marketing and Resource Management for Green Transitions in Economies, 2024;
- I. GIGAURI, C. POPESCU, M. PALAZZO, SUSTAINABILITY INITIATIVES IN TOURISM AND MARKETING OF SUSTAINABLE TOURISM DESTINATION, CONTEMPORARY MARKETING AND CONSUMER BEHAVIOUR IN SUSTAINABLE TOURISM, 2024, 978-104000114-1, 978-103248351-1;
- I. GIGAURI, A. SIMONA, M. PANAIT, P. BLESSINGER, EXPLORING THE RELATIONSHIP BETWEEN THE URBANIZATION, HIGHER EDUCATION AND FEMALE LABOR FORCE WITH SUSTAINABLE DEVELOPMENTAPOSTU, JOURNAL OF APPLIED RESEARCH IN HIGHER EDUCATIONVOLUME 16, ISSUE 2, PAGES 427 – 445;
- I. GIGAURI, JANJUA, LAEEQ RAZZAK, WÓJCIK-CZERNIAWSKA, AGNIESZKA, POHULAK-ŻOŁĘDOWSKA, ELŻBIETA, RISK MANAGEMENT IN THE AREA OF BITCOIN MARKET DEVELOPMENT: EXAMPLE FROM THE USA, RISKS 2024, 12(4);
- I. GIGAURI, M. PALAZZO, A. SIANO, EXAMINING THE MARKET POTENTIAL FOR SMART INTELLIGENT PACKAGING: A FOCUS ON ITALIAN CONSUMERS, VIRTUAL ECONOMICS, 2024, 7(2);
- PAȘCALĂU, S.-V., POPESCU, F.-A., BÎRLĂDEANU, G.-L., GIGAURI, I, THE EFFECTS OF A DIGITAL MARKETING ORIENTATION ON BUSINESS PERFORMANCE SUSTAINABILITY (SWITZERLAND), 2024, 16(15), 6685;
- Gigauri, I., Palazzo, M., Apostu, S.A., Siano, A. Revealing intelligent packaging for food products from consumers’ point of view in Georgia British Food Journal, 2024, 126(10), pp. 3718–3739;
- Iza Gigauri, Wenbo Ma, Ali Junaid Khan, Sana Fayyaz, Samantha Curle, Am I Safe at My Educational Place? Creating Secure and Sustainable Urban Learning Spaces Through Green Infrastructure and Ecological Education, Education and Urban Society, Volume 56, Issue 9;
- I. Gigauri Sustainability and Healthcare Marketing in the Digital Age, Modern healthcare marketing in the digital era, 104-115;
- I. Gigauri, Advancing Internationalization in Higher Education Institutions as Globalization 4.0 Emerges, 2024 Vol 2 No 1 - HETL Frontiers;
- I. Gigauri , Financing the fossil fuel sector: environmental, social and governance challenges, The 8th edition of the European Conference on Financial Services (ECFS 2024). Brasov, Romania.