საინფორმაციო შეხვედრა Erasmus+ საგრანტო პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებულ კონკურსის შესახებ
19 დეკემებრს 16:00ზე, პირველი კორპუსის #102 აუდიტორიაში, სამეცნიერო კვლევებისა და განვითარების სამსახურის უფროსი თათა ლორთქიფანიძე გამართავს საინფორმაციო შეხვედრას.
ვულოცავთ რექტორს, პროფესორ ირაკლი ბრაჭულს!
SANGU-ს რექტორი, ფილოსოფიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ირაკლი ბრაჭული არჩეულ იქნა საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის წევრ-კორესპონდენტად
ონლაინ საერთაშორისო განათლების გამოფენა
მიმდინარე წლის 10 დეკემბერს გაიმართება ონლაინ საერთაშორისო განათლების გამოფენა. გამოფენა ჩატარდება ევროკომისიის ინიციატივის ფარგლებში, ევროპული საგანმანათლებლო ორგანიზაციების მიერ.
"Youth of Excellence Scheme of China Program Chinese Government Scholarship"
ჩინეთის სასტიპენდიო საბჭო 2025-2026 აკადემიური წლისათვის აცხადებს სასტიპენდიო კონკურსს - "Youth of Excellence Scheme of China Program Chinese Government Scholarship".
წიგნების გამოფენა-გაყიდვა
26 და 27 ნოემბერს, წმ. ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართულ უნივერსიტეტში „გამომცემლობა პალიტრა L” წიგნების გამოფენა-გაყიდვა გაიმართება.
ტრენინგი:„სპეციალური მასწავლებლის როლი ინდივიდუალური სასწავლო გეგმის ჯგუფში“
28 ნოემბერს, 16:00 საათზე, წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტი გიწვევთ ტრენინგზე: „სპეციალური მასწავლებლის როლი ინდივიდუალური სასწავლო გეგმის ჯგუფში“
მაგისტრანტებისა და დოქტორანტების საყურადღებოდ!
ხუთშაბათს, 14 ნოემბერს, 21:00 საათზე, ბიბლიოთეკის ორგანიზებით გაიმართება ონლაინ შეხვედრა პლაგიატის, პლაგიატის არიდებისა და მისი ამომცნობი სისტემის შესახებ.
საჯარო ლექცია
8 ოქტომბერს, 12:00 საათზე, საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს მოსამართლე, სასამართლოს მეორე კოლეგიის თავმჯდომარე ქ-ნი მანანა კობახიძე გამართავს საჯარო ლექციას
პლაგიატი და მისი აღმოფხვრის გზები
6 ნოემბერს, 13:00 საათზე, გიწვევთ წმ. ილია მართლის საკონფერენციო დარბაზში, რათა განვიხილოთ რა სირთულეებს წარმოქმნის პლაგიატი და რა ბერკეტებს იყენებს ქართული უნივერსიტეტი მის აღმოსაფხვრელად.