2025 წლის 31 მარტს, წმ. ანდრიას ქართულ უნივერსიტეტში გაიმართა ტრენინგი თემაზე: „საგანგებო სიტუაციებში ქცევის წესები“, რომელსაც ხელმძღვანელობდა ბ-ნი თამაზ კვიტია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის წარმომადგენელი.
შეხვედრის მიზანი იყო სტუდენტებისა და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებისთვის იმ აუცილებელი ცოდნის და პრაქტიკული რჩევების მიწოდება, რაც სხვადასხვა სახის საგანგებო სიტუაციაში უსაფრთხო და ეფექტური ქცევისათვის არის საჭირო. ბატონმა თამაზმა დეტალურად ისაუბრა საგანგებო სიტუაციების ტიპებზე, მოიყვანა რეალური მაგალითები და გაუზიარა მონაწილეებს ინსტრუქციები, თუ როგორ უნდა იმოქმედონ ხანძრის, მიწისძვრის, წყალდიდობის, ქიმიური ავარიებისა და სხვა კრიზისულ ვითარებებში.
ტრენინგი ინტერაქტიულ ფორმატში ჩატარდა – სტუდენტებს და თანამშრომლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ კითხვები, ჩართულიყვნენ დისკუსიაში და განეხილათ პრაქტიკული შემთხვევები.
ღონისძიება განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია უნივერსიტეტის უსაფრთხოების კულტურის გაძლიერებისა და კრიზისულ სიტუაციებში სწორი რეაგირების უნარების განვითარების თვალსაზრისით.
SANGU მადლობას უხდის შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ბატონ თამაზ კვიტიას თანამშრომლობისთვის და მომავალშიც გეგმავს მსგავსი ტიპის საგანმანათლებლო და პრაქტიკული ღონისძიებების ორგანიზებას სტუდენტებისა და თანამშრომლების ცნობიერების ამაღლების მიზნით.