20 მაისს წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტის ბიზნესის, კომპიუტინგის და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ორგანიზებით გაიმართა შეხვედრა სტუმარმასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის წარმომადგენლებთან.
მხარეთა ნაყოფიერი თანამშრომლობის გაგრძელების მიზნით, SANGU-ს რექტორმა, პროფესორმა ირაკლი ბრაჭულმა და სტუმარმასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის დირექტორმა, პროფესორმა გერალ ვეტცელმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის განახლებულ მემორანდუმს.
მემორანდუმის საფუძველზე SANGU-ს ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები სასწავლო პროგრამით გათვალისწინებულ საწარმოო პრაქტიკას გერმანიის წამყვან სასტუმროებში გაივლიან.
სამუშაო შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ: სტუმარმასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის საერთაშორისო პროექტების მენეჯერი ურსულა ოპერმანი, SANGU-ს სტრატეგიული ურთიერთობებისა და კომუნიკაციის მენეჯერი ინგა ნაფეტვარიძე, ბიზნესის, კომპიუტინგის და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანი, პროფესორი ლევან ქისტაური, დეკანის მოადგილე, პროფესორი ნინო დამენია, SANGU-ში გერმანული მხარის კოორდინატორი, პროფესორი ნიკო კვარაცხელია, სასწავლო-სამეცნიერო ცენტრების მენეჯერი თამარ ნაფეტვარიძე.
აღნიშნული თანამშრომლობა 2014 წელს დაიწყო და დღემდე ნაყოფიერად გრძელდება. მემორანდუმის ძალაში შესვლის დღიდან SANGU-ს 200-ზე მეტმა სტუდენტმა გაიარა ანაზღაურებადი სამთვიანი სტაჟირება გერმანიაში, რომელიც წელიწადში ორჯერ, შემოდგომის და გაზაფხულის სემესტრის დასრულების შემდეგ ხორციელდება.