28 მარტს, SANGU-ში გაიმართა სემინარი თემაზე: "აკადემიური კეთილსინდისიერების დაცვის ინსტრუმენტები", რომელსაც უძღვებოდა "ასოციაცია მეცნიერებისთვის" დამფუძნებელი თამარ ხახუტაშვილი.
„ევროსტუდენტი“ არის ფართომასშტაბიანი საერთაშორისო კვლევა, რომელიც შეისწავლის ევროპის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტების სოციალურ-ეკონომიკურ მდგომარეობასა და მათი ცხოვრების პირობებს.
27 მარტს, 13:00 საათზე, წმ. ანდრიას ქართულ უნივერსიტეტში „ასოციაცია მეცნიერებისათვის“ დამფუძნებელი თამარ ხახუტაშვილი გამართავს შეხვედრას „აკადემიური კეთილსინდისიერების დაცვის ინსტრუმენტების“ შესახებ
მასწავლებლის მომზადების პროგრამაზე აკადემიური პერსონალის არჩევის მიზნით ცხადდება ღია კონკურსი ასოცირებული პროფესორის 1 აკადემიურ თანამდებობაზე (აფილირების პირობით); მიმართულება - ქართული ენა და ლიტერატურა.
თურქეთის სასტიპენდიო საზაფხულო კვლევის პროგრამა - Türkiye scholarship summer research program განკუთვნილია ბაკალავრიატის სტუდენტებისთვის, რომელთა ინტერესის სფეროს წარმოადგენს კვლევითი მიმართულებები.