28 თებერვალს 18:00 საათზე ქართული უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკა მასწავლებლის მომზადების პროგრამის სტუდენტებისათვის ჩაატარებს ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრას.
28 თებერვალს 18:00 საათზე ქართული უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკა მასწავლებლის მომზადების პროგრამის სტუდენტებისათვის ჩაატარებს ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრას შედეგ საკითხებზე:
ელექტრონული კატალოგი Pluteus Librorum ;
მასწავლებლის პროგრამის სასწავლო ლიტერატურა და მისი მოძიება;
28 მარტს, SANGU-ში გაიმართა სემინარი თემაზე: "აკადემიური კეთილსინდისიერების დაცვის ინსტრუმენტები", რომელსაც უძღვებოდა "ასოციაცია მეცნიერებისთვის" დამფუძნებელი თამარ ხახუტაშვილი.
„ევროსტუდენტი“ არის ფართომასშტაბიანი საერთაშორისო კვლევა, რომელიც შეისწავლის ევროპის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტების სოციალურ-ეკონომიკურ მდგომარეობასა და მათი ცხოვრების პირობებს.
27 მარტს, 13:00 საათზე, წმ. ანდრიას ქართულ უნივერსიტეტში „ასოციაცია მეცნიერებისათვის“ დამფუძნებელი თამარ ხახუტაშვილი გამართავს შეხვედრას „აკადემიური კეთილსინდისიერების დაცვის ინსტრუმენტების“ შესახებ
მასწავლებლის მომზადების პროგრამაზე აკადემიური პერსონალის არჩევის მიზნით ცხადდება ღია კონკურსი ასოცირებული პროფესორის 1 აკადემიურ თანამდებობაზე (აფილირების პირობით); მიმართულება - ქართული ენა და ლიტერატურა.
14 მარტს, დუშეთის მუნიციპალიტეტის კულტურის სახლში, წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა სამეცნიერო კონფერენცია „საქართველოს მთიანეთის ტრადიციული ყოფა და კულტურა
14 მარტს SANGU-ს ასოცირებულმა პროფესორმა, ფიქრია წოწკოლაურმა ჩაატარა სემინარი „კვლევის შედეგების დაბეჭდვა - პუბლიკაციის მომზადება და ჟურნალის შერჩევა“.
დასაქმებისა და კარიერული განვითარების სამმართველოს ორგანიზებით 26 მარტს, 14:00 საათზე, იგეგმება პროფესიული მასტერკლასი კომპიუტერული მეცნიერების სტუდენტებისთვის
წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობებითა და დიპლომატიით დაინტერესებულ IX-XII კლასის მოსწავლეებს გთავაზობთ გაეროს მოდელირების პროექტში მონაწილეობის შესაძლებლობას.